Zdrowie i uroda

Nowotwór

Uczulenie lub nadwrażliwość to inaczej alergia która występuje u trzydziestu procent społeczeństwa. Przedstawimy między innymi jakie czynniki zwiększają szansę wystąpienia alergii. Największy jest tu czynnik genetyczny. Ze statystki wynika że 40 do 80% wszystkich chorych jest obciążonych genetycznie. Alergia dzieci jest możliwa z powodu zbyt krótkiego okresu karmienia ich piersią.

Łagodna alergia może mieć podobne objawy jak nowotwór czyli przewlekły katar lub łzawienie ale istnieją też przypadki zagrażające życiu takie jak wstrząs anafilaktyczny. Przy rozpoznawaniu alergii ważną rolę odegra dobrze przeprowadzony wywiad. Aby lepiej rozpoznać dolegliwość wykonywane są testy skaryfikacyjne lub śródskórne. Czynniki alergizujące a najlepiej ich unikanie jest najlepszą metodą terapeutyczną. Niekiedy nie jest to możliwe więc konieczne jest wtedy stosowanie środków farmaceutycznych lub poddanie się immunoterapii.

Leczenie nowotworów
Alergia, i alergia dzieci będą wymagać w przyszłości bezpośredniej ingerencji i swoistemu przeprogramowaniu układu odpornościowego chorego.

 
 
« powrót|drukuj