Zdrowie i uroda

Dieta

Ostatnio modnym zagadnieniem staje się zdrowa dieta. Aby zdrowo jeść trzeba wiedzieć co się je. Cukry tłuszcze, białko, witaminy i związki mineralne to podstawy naszego pokarmu.

Aby dobrze jeść trzeba dostarczyć składnika diety. Urozmaicona dieta to po prostu zdrowa dieta. Na każdym stole powinny królować warzywa i owoce.
Istotnym składnikiem diety jest pieczywo. Gama produktów zbożowych jest bardzo szeroka, to kasze, otręby, płatki i inne.

Produkty jak najmniej przetworzone są najcenniejsze. Konserwanty i wszelkie sztuczne dodatki, są zdecydowanie źle widziane przy doborze składników dobrej diety. Zdrowa dieta nie oznacza jedzenia na wyrost aż do maksymalnego uczucia sytości.

Dieta bez płynów jest niekompletna. Zdrowe napoje to przede wszystkim niegazowana woda i soki warzywno owocowe. Pamiętajmy, że warto również pić soki i herbaty owocowe. Pamiętajmy, że posiłek zjedzony w spokoju jest znacznie zdrowszy. Dobra dieta jest częstokroć opisana w wielu publikacjach. Nie wierzmy w żadne super diety cud, wybierajmy mądrze. Warto sobie przyswoić powyższą wiedzę by żyć zdrowo i wyglądać młodziej.

 
 
« powrót|drukuj