Dom i ogród

Kotły grzewcze

Kotły grzewcze, czyli znane wszystkim piece, mają ogromne zastosowanie nie tylko w budownictwie mieszkaniowym ale także w różnorakich halach handlowych, instytucjach oświatowych i nie tylko.

Podczas ich wyboru zwraca się szczególnie uwagę na wiele czynników. Ważnym jest aby kotły grzewcze miały odpowiednią, możliwie wysoką sprawność cieplną, nie szkodząc przy tym środowisku naturalnemu, posiadanie odpowiedniego certyfikatu bezpieczeństwa, czy ekologicznego okazuje się niezbędne.

Ważne by piece nie wymagały stałej obsługi, na rynku są takie kotły, w których uzupełnienie paliwa jest wykonywane na przykład co kilka-kilkanaście dni. Paliwo jest wtedy dostarczane automatycznie z odpowiedniego zasobnika za pomocą np. zautomatyzowanego podajnika.

Piece mają różnoraką moc, w zależności od ich powierzchni grzewczej. Im większa moc tym większa powierzchnia jest ogrzana. Warto zwrócić uwagę na takie piece które są nie drogie w uzyciu, a więc takie, które spalają prawie całkowicie paliwo, a więc gaz palny czy też miał węglowy. Wydaje się, że najrozsądniej jest wybrać piec indywidualnie, w zależności od potrzeb, rodzaju ogrzewanej powierzchni a także od ilości pieniędzy przeznaczonych na jego kupno.

 
 
« powrót|drukuj